Alibeyköy Kombi Servisi Hakkında

Alibeyköy Kombi Servisi

Kombi nedir? Kombinin görevi; bulunduğu ortamı ısıtmak, mutfaklarda kullanılan gaz ve ortamın sıcak su ihtiyacını sağlamak adına hizmet veren bir cihazdır. Bu cihazlar kişinin istekleri doğrultusunda çalışır ve onların vereceği talimatlar doğrultusunda sıcak su, ısı gibi görevleri sorunsuz bir şekilde yerine getirir. Kullanmış olduğumuz bu kombileri ne derece tanıyoruz, arıza durumunda ne yapmanız gerekir gibi yeterli bilgilere sahip olmadığınızı çok iyi biliyoruz. Birçok insan bu konuda yeterli bilgiye sahip olmaz ve doğal olarak, olması gerekende budur. Çünkü kombi bakımı ve kombi tamiri; Alibeyköy kambi servisi tarafından sağlanır. Hizmet sağlayan kombi türlerini 3 ana başlık altında toplayabiliriz. Bunlar; bacalı kombi, hermetik kombi ve yoğuşmalı kombi şeklindedir. Bu kombilerin amacı aynı olup, özellik bakımından farklılıklar gösterirler. Teknolojinin ilerlemesi ile yeni özelliklere sahip olan kombiler her dönem karşımıza farklı model olarak çıkabilmektedir. Kombi seçimi yaparken ihtiyaca ve kullanım alanına göre karar vermek gerekir. Alibeyköy kombi servisi bu konuda size gerekli desteği sağlamaktadır.

Kombi Türleri Nelerdir?

Yoğuşmalı Kombi

Birçok ortamda görmeye alışık olduğumuz yoğuşmalı kombi nedir? Yoğuşmalı kombi; gaz halinde bulunan maddenin, etrafına ısı vererek sıvı hale dönüşmesidir. Yoğuşma ismi kombide; buharın yoğuşmasını bizlere ifade eder. Halk arasında bazı dedikodulara neden olan yoğuşmalı kombinin, gazı olduğundan daha fazla tükettiği şeklindedir. Biz buna halk arasında doğru bilinen yanlış diyebiliriz. Çünkü; sıcak su buharı eşanjörün etrafında dönemeye başlar ve yapılan bu işlem sayesinde içindeki enerji ortaya çıkar. Buharın su haline gelmesi sonucunda, dışarı atılma işlemi gerçekleşir.  Klasik kombiler üzerinde baca sıcaklığı 200–250ºC olduğunda ise bu durum yoğuşmalı kombilerde 50-60ºC civarların olur. Bu görev sayesinde yoğuşmalı kombiler diğer kombilere göre; %20 civarında daha az yakıt tasarrufu sağladığını söyleyebiliriz.

Alibeyköy Kombi Servisi

Alibeyköy Kombi Servisi

Bacalı Kombi

Bacalı kombi nedir? Adı üstünde bacaya bağlanan kombi türüdür. Bu kombiler görevini yerine getirirken, gerekli olan oksijeni bulundukları ortamdan alır ve yanma ile meydana gelen atık gaz bacadan dışarı atılır. Uygun görülen bacaların sızdırmazlığı çok önemlidir. Gerekli kontrollerin Alibeyköy kombi servisi tarafından yapılması gerekir. Ancak bazı modellerin içerisinde fan olduğunu söylemek isteriz. Fanlı modellerde bu işlem; fan sayesinde dışarı atılır.

Hermetik Kombi

Hermetik kombi nedir? Bu kombi türleri yanma görevini yerine getirirken gerekli olan enerji dışarıdan alır ve yanma sonucunda ortaya çıkan gaz ise; baca yardımı ile tekrar dışarı atılır. Hermetik kombiler oksijeni alırken bacayı kullanır ve aynı şekilde aynı baca yolu ile dışarı atarlar. Bu yüzden bacanın ucu dışarıda olması gerekir. Ülkemizde en çok kullanılan kombi çeşitlerinden biri diyebiliriz.

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServis Çağrı Merkezi