Kalorifer tesisatı Hakkında

Kalorifer tesisatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kalorifer tesisatı hakkında bazı detaylara dikkat etmek ve bu konuda tecrübe sahibi olmak gerekir. Son yıllarda en çok tercih edilen doğalgaz kalorifer tesisatı ile bir bütün olmuş diyebiliriz. Her evde olması gereken bu tesisatın işçiliği önemli olduğu kadar malzeme kalitesi de bir o kadar önemlidir. Kış aylarında ısınma imkanı sunan bu tesisatların yerleşimine ne kadar çok dikkat edersek o kadar avantajlı olmuş oluruz. Tesisatın kurulması sırasında yapılacak en ufak bir hata büyük sorunlara neden olabilmektedir. Özellikle ısınamama gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olduğu görülür. Isının yeterli olmaması demek yüksek faturalar ödemek demektir.

Çünkü kombi içeriği ısıtmak için daha fazla enerji harcamaya başlar bu işleyiş sonucunda yüksek faturaların gelmesi kaçınılmaz olur. Bu durumu göz önünde bulundurarak, tesisatı yapacak servisin kim olduğu çok önemlidir.

Kalorifer tesisatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kalorifer tesisatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kalorifer Tesisatında Radyatör Seçimi

Kalorifer tesisatının öneminden bahsettik ancak burada radyatör seçiminin de çok önemli olduğunu söylemek isteriz. Yaşam alanında kullanılacak olan radyatörün odanın boyutuna ve durumuna uygun olması, mekana uygun seçimin yapılması gerekir. Daha fazla ısı sağlamak adına gereğinden çok radyatör kullanmak doğru değildir. Uzman ekipler odanın ve dairenin durumuna göre en uygun olan yerleşimi belirleyecektir. Aynı şekilde olmasından daha az radyatör yerleştirilirse bu defa ısınma gerçekleşmeyecek ve daha fazla fatura ödemiş olacaksınız. Konuyla ilgili servisimizden yardım alabilirsiniz.

Kalorifer peteklerinin yerleşiminin yanı sıra kombinin yerinin de doğru olması çok önemlidir. Kombinin çalışacağı yer ile radyatör yerleşimi eksiksiz olmalıdır. Kullanılacak olan kombinin mutfak ve banyoya en yakın yer olması önemli bir unsurdur. Sıcak suyun en çok kullanıldığı yerin mutfak ve banyo olduğunu düşünürsek, uzak olması yüksek faturaların gelmesine neden olacaktır. Tasarruf sağlamak için bu gibi detaylara çok dikkat etmek gerekir.

Call Now ButtonHEMEN ARA 0212 667 06 71
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?