Kombi Arıza Giderme

Kombi Arızaları Giderme Ve Arıza Nedenlerini Öğrenme

Kombi arızaları giderme hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. Kış ayının yaklaşması ile havaların soğuduğunu görüyoruz ve bu durum kombi arızalarını da beraberinde getirmeye başlamıştır. Çünkü soğuk havalarda kombiler daha sık ve daha yoğun çalışır. Özellikle kombiniz bakımsız ise; ortaya çıkacak olan arızalar da kaçınılmaz olur.

Soğukların yaklaşması ile sürekli çalışmaya hazırlanan kombiler ne kadar bakımlı? Kış dönemine girmeden önce kombilerin eksik olan bakımlarının yapılması çok önemlidir. Çünkü kış ayı içerisinde sürekli çalışacak olan bu cihazların bakımlı olması öngörülür. Bakımları eksik olan cihazlar, sizi yarı yolda bırakabilir ve sürekli çeşitli arızalar açabilir. Ortaya çıkacak en ufak bir arıza diğer parçaların çalışmasına engel olacak ve daha büyük arızalara yol açacaktır. Bu durumunun telafisi daha güç olacağından; büyük maliyetlerin içerisine girmeniz kaçınılmaz olur.

Kombi Arızaları Giderme

Kombi arızalarının en büyük nedeni; bakımlarının zamanında yapılmamış olmasıdır. Yoğun kullanıma bağlı olarak arızaların görülmesi daha kolay olur. Bazı arızaların kurulum kaynaklı olduğunu da unutmamak gerekir. Karşımıza çıkan kombi arızaları şu şekildir:

Kombi Arıza Giderme Ve Arıza Nedenleri

Kombi Arıza Giderme Ve Arıza Nedenleri

Kombi Kurulum Hataları

Kombi kurulum hataları; sorunsuz çalışan kombileri doğrudan etkiler. Bu tür hatalara biz genel olarak tesisat kaçağı diyoruz. Bununla birlikte; yanlış plastik boru kaynağı, kalitesiz vana gibi parçaların kullanılmasıdır. Isınma sorunu yaşayan kişiler bu sorunu direk olarak kombi kaynaklı görüyor olsa da, tesisat kaynaklı olacağını söylemek isteriz.

Kombi Su Basıncı

Servislerin yakından ilgilendiği su basıncı teknik olarak 1.5 bardır. Tesisattan kombiye gelen suyun basıncı bu şekilde öngörülür. Bir miktar suyun bile dışarı sızması; yetersiz su basıncı arızası vermesine neden olacaktır. Sistem su basıncı arızası kombi arızalarının başında geldiği gibi kombinizin tesisat kaynaklı en önemli arıza olabiliyor. Ancak ilk kullanım esnasında böyle bir durum normal olarak karşılanabilir. Bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise; sık sık su verilmemesi gerekir. Çünkü sürekli su vermek radyatörlerde korozyona neden olacaktır. Bu konuda en yakın servisten yardım alabilirsiniz.

Kullanıcı hatası sonucu ortaya çıkan hataların olduğunu da söylemek isteriz. Kullanıcı kaynaklı hataları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

Gaz Vanası Kapalı İken Kombi Çalıştırmak

En sık yapılan hatalardan biri de; gaz vanası kapalı ilen kombinin çalıştırılmasıdır. Böyle bir hata ile karşılaşmanız durumunda kullanma kitapçığını inceleyebilir ya da en yakın kombi servisinden yardım alabilirsiniz. Cihazınızın tekrar devreye girebilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması gerekir. Bulunduğunuz bölgeden uzun süre ayrı kalacaksanız; gaz vanasını kapatmanız oldukça mantıklı bir işlemdir. Ancak, geri döndüğünüzde gaz vanasını açmadan kombiyi çalıştırmak arızalı olduğu anlamına gelmez. Eğer böyle bir hata yaparsanız, cihazınız büyük ihtimalle arıza moduna geçecektir.

Tesisat Suyunun Kirlenmesi

Tesisat suyunun kirlenmesi en önemli nedenler arasında yer alıyor. Dolaşım yapan suyun kirlenmesinden dolayı kombi dönüş filtrelerinde daralma meydana gelir. Bu daralmaya bağlı olarak sirkülasyon zayıflar ve radyatör ısınma sorunu ortaya çıkar. Evinizde bulunan radyatörlerin birkaçında ya da tamamında ısınma sorunu varsa, bu sorun sirkülasyonu işaret eder. Yani sirkülasyon zayıf demektir. Tesisat dönüş hattında filtre kullanması bu yüzden çok önemlidir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye servisimizden ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA 0212 667 06 71
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?