Kombi Arızaları Nelerdir Bu Arızalar Nasıl Giderilir

Kombi Arızaları Nelerdir?

Kombi arızaları nelerdir? Kombi arıza durumunda ne yapmamız gerekir ve nelere dikkat edilmelidir? Böyle bir durumda kişinin yapabileceği pek fazla bir şey olmasa da, bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. Arıza durumunda kombiye gelen ve giden enerjiyi kesmesi doğru olacaktır. Bu kesme işlemi ile güvenliği sağlamış olur ve hemen ardından hiç zaman kaybetmeden en yakın servisten yardım alması öngörülür. Bu yazımızda; kombi arızaları nelerdir ve arıza durumunda ne yapmamız gerekir? Sorusuna yer vereceğiz. Aktif konumda olan bu cihazların onlarca arıza açabileceğini belirtmek isteriz.

Kombi Arıza Durumu Ve Çeşitleri

Her elektronik cihazda olduğu gibi kombilerimizde arıza yapabiliyor ve bu arızalar farklı nedenlerden ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıkan arızalara karşı neler yapmamız gerekir ve nelere dikkat etmeliyiz? Bu durumda bir nebzede olsa bilgi sahibi olmak sizin yararınıza olacaktır. Başlıca en bilindik kombi arızaları şu şekildedir:

Kombi Arızaları Nelerdir

Kombi Arızaları Nelerdir?

  • Kombi içerisinde bulunan su bitebilir. Suyun bitmesi ile kombi basıncını kaybedecektir. Bu basıncın değeri 1,5 ile 2,0 arasında olması gerekir.
  • Kombinin üzerinde bulunan sigorta zarar görebilir.
  • Kombi üzerinde meydana gelen kırmızı ışık uyarısı; gazın olmadığı anlamına gelir.
  • Kombinin termostatı arıza yapabilir.
  • Kombi üzerinde yer alan filtreler zamanla tıkanabilir.
  • Petek ve boru hatlarının zamanla tıkanması kaçınılmaz sorunlardan biridir.
  • Peklerin çok ısınması ya da hiç ısınmaması gibi sorunlar görülebilir.

Bu ve buna benzer farklı arızaların ortaya çıktığını söylemek isteriz.. Ortaya çıkacak olan arızaların önüne ne kadar hızlı geçilirse o kadar iyi olur. Kişinin kendi başına yapabileceği pek fazla bir işlem olmadığı için en yakın servisten destek alması gerekecek. Kombilerin bakımlarını düzenli olarak yapılmasını öneriyoruz. Bu sayede ortaya çıkacak olan arızalar da o derece aza indirilmiş olacaktır.

Call Now ButtonHEMEN ARA 0212 667 06 71
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?