Kombi Arıza Tespiti Nasıl Yapılır Kombi Arızası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kombi Neden Çalışmaz Ve Kombi Neden Su Akıtır?

Kombi Neden Çalışmaz Ve Kombi Neden Su Akıtır? gibi şikayetleri en çok karşılaştığımız sorunlar arasında yer alıyor. Kombi kullanıcıların büyük bir bölümü bu ve buna benzer sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Ortaya çıkan bu sorunun giderilmesi kombi servisinin görevi olup, bu konuda kombi servis seçimi de oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü kombi tamiri ve kombi bakımı konusunda uzman olan kişilerle çalışmak her zaman sizin yararınıza olacağı gibi sürekli olarak aynı kişilerle çalışmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Kombi arızaları denince aklımıza ilk gelen detay; cihazların bakımsız oluşudur. Bakımı yapılmayan kombilerin daha sık arıza göstereceği unutulmamalı ve düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Bakımsız olan cihazlar kış ortasında sizleri yarıda bırakabilir. Peki, bu arılar neden ortaya çıkar? Her kombi zamanla arıza açabilir çünkü içerisinde yer alan parçaların bir kullanım ömürleri vardır ve bu cihazların sürekli olarak çalıştığını düşünürsek, arıza durumları normal olarak karşılanabilir. Ancak, cihazınız bakımsız olursa hesapta olmayan arızaların ortaya çıkmasına sebebiyet verecek ve cihazınızın ömrü de daha kısa olacaktır. Aynı zamanda kullanıcının istemiş olduğu verimi de sunması mümkün olmaz.

Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak, huzurlu bir yaşam sürmek ve kış sezonunu sorunsuz bir şekilde geçirmek istiyorsanız lütfen kombi bakımınızı yaptırın. Kombi bakım ücretleri sandığınız gibi yüksek rakamlara ulaşmadığınızı belirtmek isteriz. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için servisimizi arayabilirsiniz.

Yenibosna Kombi Servisi

Kombim Su Akıtıyor Ve Kombim Çalışmıyor Diyorsanız

Kombi Su Akıyor Neden?

Kombim su akıtıyor diyorsanız, bunun birkaç nedeni olabilir. Gelin hep birlikte inceleyelim, kombi neden su akıtır?

 • Kombi su akıtma şikayetlerinin en bilindik nedeni; basıncın yükselmesi olarak nitelendirilir. Basınç yükselmesi olduğunda normal olarak kombiniz su akıtacaktır.
 • Eğer kombinize olduğundan daha fazla su basarsanız, aynı şekilde kombiniz fazla suyu atmak için akıtacaktır.
 • Kombi içerisinde bulunan parçaların hasar görmesi durumunda bu sorun ortaya çıkabilir. Parçalar üzerinde kırılma, çatlama ve delinme gibi durumlar meydana gelebilir.
 • Bakımlarının uzun süre aksatılması ile bu sorunun ortaya çıkabileceğini hatırlatmak isteriz. Bakımsız kalan cihazın içerindeki parçalar hasar görecek ve böyle sorunlar ortaya çıkacaktır.

Kombi Çalışmıyor

Kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunlardan biri de, kombilerinin çalışmamasıdır. Kombim çalışmıyor, şikayetleri sürekli olarak karşımıza çıkar. Kombi neden çalışmaz, gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle her çalışmayan kombiyi arızalı olarak nitelendirmek doğru olmaz. Kullanmakta olduğunuz cihazınızın arızalı olup olmadığını anlamak için gerekli incelemelerin yapılması gerekir. Aşağıdaki seçenekleri kontrol ederek, cihazınızın arızalı olup olmadığını anlayabiliriz.

 • Doğal gazın ana saatin vanası açık mı, öncelikle bunu kontrol edin. Eğer kapalıysa faturanızı ödemeyi unutmuş olabilirsiniz.
 • Kombi yanında bulunan vanalar bazen kapalı unutulabiliyor. Bu vanayı kontrol edin, eğer kaplıysa kombiniz doğal olarak çalışmayacaktır.
 • Su basınç değerlerini kontrol ediniz. Bar değeri 1 ile 2 bar arasında olması gerekir.
 • Kombi düğmesinin ON konumunda olup olmadığını kontrol edin.
 • Sigorta şalterleri atmış olabilir.
 • Sıcak su ayarı düğmesinin açık olup olmadığını kontrol ediniz. Kapalı ise ON konuma getirin.
 • Kombi arıza ışının ne durumda olduğunu gözden geçirin. Arıza ışığı yanıyorsa; reset tuşuna 5 saniye süre ile basılı tutun. Bu işlem sayesinde reset atmış olursunuz.

Yukarıdaki bu seçenekler sorununuza çözüm olmadıysa en yakın servisten yardım almanız gerekecek çünkü kombiniz büyük ihtimalle arızalanmıştır.

Call Now ButtonHEMEN ARA 0212 667 06 71
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?