Kombim Su Eksiltiyor Sebebi Nedir

Kombim Su Eksiltiyor Sebebi Nedir?

Kombim Su Eksiltiyor sorunlarının ortaya çıkması sonucunda gerekli kontrollerin sağlanması gerekir. Kombinin su eksiltmesini iki ana başlık altında toplayabiliriz. Bunun en bilindik birinci nedeni; kombi denge kabında bulunan havanın tükenmesidir. İkinci nedeni ise; kalorifer tesisat borusu üzerinde meydana gelen kaçaklar olduğunu söylemeliyiz. Ortaya çıkan bu sorunu anlayabilmek için gerekli incelemenin yapılması gerekir. Düzenli olarak kombinin suyunu ayarlamaya rağmen hale su eksiltmeye devam ediyorsa bu durum tesisat üzerinde kaçak olduğunu gösterir.

Ne yaparsanız yapın su eksiltmeye devam eden bir kombiniz varsa; odalarda bulunan tüm peteklerin tek tek kontrol edilmesi gerekir. Çok sık rastlanmasa da peteklerin delinme durumlarında bu sorunun ortaya çıktığı görülmektedir. Kombim su eksiltiyor diyorsanız:

  • Kombi denge tankı içerisinde bulunan havanın bitmesi ile içerisine su almaya başlayacaktır. Su alması ile basınç yükseldiği gibi düşme yaşayabilir.
  • Yaşam alanında bulunan petekler üzerinde bir veya birden fazla delikler meydana gelmiş olabilir.
  • Radyatör bağlantılarının detaylı bir şekilde incelmesi gerekir. Su kaçaklarının büyük bir bölümü bu kısımlardan gerçekleşir.
  • Kalorifer tesisatlarının gözden geçirilmesi çok önemlidir. Tesisat borularında kaçaklar meydana gelmiş olabilir.
Kombim Su Eksiltiyor

Kombim Su Eksiltiyor

Kombi Su Eksiltiyor

Yukarıdaki seçenekleri gözden geçirerek arızanın nedeninin tespit edilmesi gerekir. Bu konuda kombi servisinden yardım almanız gerekecektir. Teknolojinin gelişmesi ile kırılma işlemine gerek kalmadan tamir ve sorun giderme işlemi mümkündür. Güvenilir ve işinin ehli servislerden yardım almak sizin yararınıza olacağı gibi sorun çok hızlı bir şekilde ortadan kalkmış olacaktır. Servisimiz bu konuda en iyi hizmeti siz değerli müşterilerine vermeye devam ediyor. İstanbul kombi servisi ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik faaliyetlerine devam etmektedir. Sayfamız üzerinde yer alan numaralardan servisimize kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kombim Su Eksiltiyor ile ilgili sorularınıza yer vermeye çalıştık. Konuyla ilgili servisimize başvurabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA 0212 667 06 71
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?