Kombim Sürekli Çalışıyor Bu Konuda Ne Yapabilirim

Kombim Sürekli Çalışıyor Bu Konuda Ne Yapabilirim?

Kombim sürekli çalışıyor bu konuda ne yapabilirim? Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız bu durumda yapmanız gereken ilk işlem kombinizi durdurmak ve en yakın servisten destek almaktır.  Çok sık olmasa da kombim sürekli çalışıyor şikayeti ile karşılaşmak mümkündür. Ancak, yaşadığınız yerin yalıtımı ve buna benzer sorunları varsa; kombinin sürekli olarak devreye girmesi normal olarak karşılanabilmektedir. Bulunmuş olduğu yerin ısısını sağlamak isteyen kombi, sürekli çalışma durumunda kaldığı için çok nadir olarak bekleme konumuna geçer. Yalıtım ve benzeri gibi durumların eksiksiz olmasına rağmen sürekli çalışan bir kombiniz varsa; servis ile iletişime geçmek sizin yararınıza olacaktır.

Kombim Sürekli Çalışıyor Ancak İçerisi Isınmıyor

Kombilerin aralıksız çalışmasının en bilindik nedeni; bulunduğu alanı ısıtmak için güç harcamasıdır. Pencerelerin sürekli açık olması, hava akışının devamlı olarak gerçekleşmesi ve yetersiz yalıtım gibi nedenler bu soruna sebebiyet verebiliyor. Kombim sürekli çalışıyor diyorsanız, öncelikle bulunduğunuz ortamı gözden geçirmeniz gerekir. Kalorifer filtresinin tıkanması durumunda ise; kombinin sürekli olarak çalışacağı unutulmamalıdır. Kombinin hemen altında yer alan kalorifer dönüş borusu içerisinde yer alan filtre dönem dönem tıkanabilir ve bu durum kombinin sürekli olarak çalışmasına neden olur. Filtrenin tıkalı olması ile peteklere sıcak su ulaşmayacağı için kombi kendini off konumuna alamayacaktır. İlgili filtrenin temizlenmesi ile bu sorun ortadan kaldırılır.

Kombim Sürekli Çalışıyor

Kombim Hiç Durmuyor Ve Sürekli Aktif

Diğer bir sorun ise; devir daim pompasının arızalanmasıdır. Devir daim görevini yerine getiremeyen pompa, kombinin sürekli olarak çalışmasına neden olacaktır. Pompanın tamiri ya da yenisi ile değişmesiyle sorun giderilir.

Kombi üzerinden birden fazla ısı sensörü bulunur. Bu sensörlerden birinin ya da birden fazlasının arıza yapmasıyla bu sorun görülebilmektedir. Arızalı sensörlerin değişimi ile bu sorun ortadan kaldırılır.

Yukarıdaki nedenlere ek olarak farklı sorunlardan dolayı da kombi sürekli olarak çalışmaya devam eder. En yakın servisten yardım alarak devam eden bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA 0212 667 06 71
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?