Bağcılar Kombi Servisi Güvencesiyle

Merter Kombi Servisi

Kullanılması düşünülen kombiler, binaların arasına, merdiven boşluklarına, kullanıma açık alan koridor üzerine, yatak odaları gibi yaşamı tehlikeye atacak yerlere monte edilmemelidir. Kombiler genellikle mutfaklara monte edilir ancak koruyucu kabin ile balkonlarda kullanılabileceğini de hatırlatmak isteriz. Koruyucu kabin olduğu süre boyunca balkon gibi açık alanlarda kullanılmasında bir sakınca bulunmaz. Yaşam alanlarınızda tehlike oluşturmaması ve kullanmış olduğunuz cihazdan en yüksek verimi alabilmek için montaj işlemini güvenilir kendini kanıtlamış servislerin yapması gerekir. Merter Kombi Servisi bu konuda gerekli kurulum işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Güvenli montaj, size özel sunulacak garanti süresi ve uygun montaj hizmeti için siz de Merter Kombi Servisi ile hemen tanışabilirsiniz. İçiniz rahat, huzurlu bir yaşam sürmek için mutlaka kurumları güvendiğiniz kişilere yaptırınız.

Kurulum Sonra Bakım Ve Onarım

Kombi Su Basıncı Nasıl Ayarlanır?

Kullanmakta olduğunuz kombinin su basıncının düşük olduğunu görürseniz (1 barın altında olduğunu gösteriyorsa) gerekli suyu takviye ederek kontrol altına alınabilir. Su takviye işlemi için doldurma musluğu kullanılmalıdır. Yapılacak bu işlem ile ideal su basınç seviyesine getirilmiş olur.

Bağcılar Kombi Servisi

Merter Kombi Servisi

Aksine kombinin su basıncı yüksek ise; (2,5 ya da 3 barın üzerinde seyrediyorsa) fazla su tahliyesi ile normale döndürülür. Bu işlem için kombinize yakın olan kaloriferi tercih edebilirsiniz. Yan üst kısmında bulunan hava alma vidasını gevşeterek fazla suyun dışarı akmasını sağlayabilirsiniz. İdeal konuma gelene kadar akmasına müsaade edin.

Şu anda ülkemizde kullanılan tüm kombi çeşitlerinde, basıncın ayarlanması için aynı yöntem kullanılır. Yapılan bu işlemlerin doğru yapılmadığını da söylemek isteriz. Her ne kadar doğru olduğu düşünülse de yapılan yanlışlar bulunuyor. Bu konuda dikkat etmeniz gerekenler ise;

Kombilerde karşımıza çıkan su basıncının 1 barın üzerinde olması, düşük olduğu anlamına gelmez. Bu şekilde olan bir kombiye su basmak doğru değildir. Basmadan kullanıma devam edilebileceğini söylemek isteriz. Diğer şekilde yani 2 barın biraz üzerinde olması da yüksek olduğu anlamına gelmez. Hal böyle olunca, düşürme işlemine gerek olmadığını belirtmek isteriz.

Konuyla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa; Merter Kombi Servisi ile temas kurmanız yararınıza olur.

Sürekli Olarak Basınç Yükseliyor Veya Düşüyor Ne Yapmak Gerekli?

En çok karşılaştığımız sorunlardan biri de basıncın sürekli olarak düşmesi ya da sürekli olarak basıncın düşmesidir. Her gün sürekli olarak su basmak durumunda kalıyorsanız bu durum sizin çözebileceğiniz bir konu değildir. Bu konu hakkında Merter Kombi Servisi birimimizden yardım almanız gerekecek. Çünkü bu işleme bir an önce müdahale edilmesi gerekir. Bu durum normal olmayıp, cihazınız üzerinde bir arıza olduğunu gösterir. Teknik servisin müdahalesi ile sorunun tespit edilmesi gerekir.

Be the first to comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonServis Çağrı Merkezi