Şişli Kombi Servisi

Özellikle soğuk havalarda daha çok ihtiyaç duymuş olduğumuz kombiler, hiç beklemediğimiz bir anda arıza yapabilir ve bu durumda arıza hakkında yeterli bilgiye sahip olamayız. Kış aylarından önce gerekli bakımları yaptırırsak, olası arızalardan da kurtulmuş oluruz. Şişli kombi servisi bu alanda en kaliteli hizmeti sizlere sunmaya devam ediyor. Kombi arızaları ve nedenleri nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

Havaların soğuması ile birlikte kombilere olan ihtiyacımız daha çok artar ve aşırı soğuk havalarda sağlıklı bir şekilde çalışması da oldukça önemlidir. Kışın ayının yaklaşması demek kombilerin sürekli çalışacağı anlamına geldiği için öngörülen bakımların yapılması gerekecek. Gerekli bakımlarının yapılmaması sonucu ortaya çıkacak arızalar; cihazın üzerinde bulunan diğer parçaların çalışmasına engel olacak ve daha sonraki dönemlerde telafisi zor olan arızaların ortaya çıkmasına neden olmuş olacaktır.

Kombi Arızaları Neden Ortaya Çıkar

Kombi arızaları neden ortaya çıkar? Kombi arızaları; yoğun kullanıma bağlı olan parçaların ömrünün dolması, bakımın zamanında yaptırılmaması ve dış faktörler gibi nedenlerden olacağı gibi kullanıcı hatalarından da kaynaklanabilir. Çok karşılaşılan kombi arızalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Şişli Kombi Servisi
Şişli Kombi Servisi

Kurulum Hataları

Çok sık karşılaşılmazsa da kurulum hataları ile karşılaşmak mümkün. Hatalı kurulum işlemi, çalışan kombileri doğrudan etkiler. Bu tür hataları kısaca belirtmek gerekirse; borunun yanlış kaynatılması, tesisat üzerinde meydana gelen kaçaklar, boru çapının yanlış ayarlanması ve kalitesiz vana kullanımı ile ortaya çıkar. Bu gibi hataların tespiti sağlamak için Şişli kombi servisi biriminden destek alabilirsiniz.

Cihazın Su Basıncı

Kombiye gelen su basıncı oldukça önemli olup, ortalama değeri 1,5 bar olması gerekir. Belli bir miktar suyun dışarı sızdırılması ile kombiniz yetersiz su basıncı uyarısı verecektir. Bu arızalar çoğu zaman tesisat kaynaklı olarak karşımıza çıkabiliyor. Tesisata suyun verildiği birkaç gün içerisinde, sistem içerisinde kalan hava sirkülasyon esnasında kombiniz otomatik bir şekilde tahliye edileceğinden, ilk kullanım esnasında basıncın bir veya birkaç kez düşmesi normal olarak karşılanır. Eğer bu durum sanıldığının aksine sürekli yaşanıyorsa, bir an önce servis ile görüşülmesi gerekir. Arka arkaya su verilmesi doğru olmayıp, cihazınıza zarar verebilir. Yapılacak bu işlem kontrollü bir şekilde ve azar azar olmak zorundadır. Bilinçsiz bir şekilde yapılacak işlemler, kombinizin ömrünü kısaltacaktır. Konu hakkında ihtiyaç duyarsanız; Şişli kombi servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yukarıdaki detaylara dikkat ederek, kombinizin uzun süre sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Yaz kış demeden gerekli bakımlarının yapılması gerekir ve aynı zamanda en ufak bir arıza durumunda servis ile iletişime geçmek sizin yararınıza olur. Ufak bir arızadan bir şey olmaz daha sonra ararım demeyin çünkü bu gibi arızalar daha sonra büyük arızalara neden olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi