Sultangazi Kombi Servisi

Yaşantımızın vazgeçilmezi kombiler, hem ısıtmada hem de sıcak su ihtiyaçlarında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak, hiç beklenmedik bir anda farklı sorunlar karşımıza çıkabilir. Böyle bir durumda telaşlanmanıza hiç gerek yok, tek yapmanız gereken Sultangazi kombi servisini aramanızdır.

Kombi Çalışıyor Ancak Isı Vermiyor

Bu tür bir sorunda birden fazla nedenin yer alacağını söylemek isteriz. Kullanmakta olduğunuz cihazın termostatı düşük derecede unutulmuş ve kaloriferlere sıcak suyun gitmesini sağlayan hat üzerinde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Burada bulunan filtrelerin detaylı bir şekilde kontrolünün sağlanması gerekir. Kombim ısınmıyor diyorsanız; bazı detayların kontrol edilmesi uygun olacaktır. Bu durunda; filtrelerin, boruların ve peteklerin temizlenmesi gerekebilir. Ayrıca, vanaların kapalı olup olmadığı kontrol edilmeli eğer vanalar kapalı olursa peteklere sıcak su ulaşmayacaktır. Petek üzerinde iki adet vana bulunur, giriş ve çıkış vanalarının açık olup olmadığını kontrol ediniz. Gerekli kontrollerin sağlanmasına rağmen sıcak su hala peteklere ulaşmıyorsa, bu durumda Sultangazi kombi servisi ile iletişime geçmeniz en sağlıklı karar olacaktır.

Sultangazi Kombi Servisi
Sultangazi Kombi Servisi

Peteklerin Çok Isınması

En çok almış olduğumuz şikayetlerden biri de; petekler çok ısınıyor olmasıdır. Petekler üzerinde bulunan sıcak su, kombilere oranla daha fazla ise; sistem kapatma görevini yerine getiremiyor olabilir. Teknik olarak inceleme yaptığımızda, musluğa ve kalorifere gitmesi gereken su birbirinden ayrılması gerekir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız bir an önce servise başvurmanız sizin yararımıza olacaktır.

Peteklerin Üstünün Sıcak Ve Altının Soğuk Olması

Böyle bir sorunla karşılaşan kişiler ilk başlarda ne yapacağını bilemez ve bu konuda da oldukça haklıdırlar. Kombinin giriş kısmında bulunan filtrenin tıkanması sonucu böyle bir sorun ortaya çıkabilir. Ayrıca petekler üzerinde tıkanma gibi bir durum söz konusu da olabileceğinden, vanalarında kontrol edilmesi gerekir. Sorunun bir diğer kaynağı ise kombinin arıza görmesidir. Bu gibi durumlarda Sultangazi kombi servisi hiç zaman kaybetmeden görüşmenizde fayda vardır.

Kombinin Su Akıtması

Kombim su akıtıyor sorunu ile sürekli olarak karşılaştığımızı belirtmek isteriz. Normalden fazla su sisteme pompalanmış ise fazla suyu atması normaldir. Kombi üzerinde olması gereken suyun basıncı 1.5 bardır. Bu barın üzerinde olması ile su akıtması normal olarak karşılanır. Eğer sorunun kaynağı bu değilse, teknik bir sorun olma ihtimalide oldukça yüksektir. Ayrıca peteklerin hava yapması da bu duruma neden olabilmektedir.

Kombiden Sıcak Su Gelmemesi

Kombiden sıcak su gelmiyor şikayeti ile karşı karşıyasınız, kalorifer ve musluktan gelen su birbirinden ayrılamıyor olabilir. Musluktan akması gereken suyun kalorifere verilmesi ile sıcak su musluktan akmayacaktır. Bu görevi üstlenen olan üç yollu vana arızalanmış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi