Taksim Kombi Servisi

Petek temizliği nasıl yapılır? Petek temizliği yapmak neden önemli ve petek temizliği neden yapılmalıdır? Gibi birçok soruya cevap vermeye çalışacağız. Daha az fatura ödemek ve istenilen ısıya ulaşmak için petek temizliğinin düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Zamanla içerisinde biriken tortu ve kirler peteğin tıkanmasına neden olur. Eğer gerekli temizlik işlemi yapılmazsa; kireçlenme ve tortu peteği tamamen tıkayarak yeterli ısıya ulaşması mümkün olmayacaktır. Hal böyle olunca, istenilen verim alınamaz ve bununla beraber faturaların yüksek gelmesi de kaçınılmaz olur. Petek temizliği ile içerisinde biriken kir ve tortu dışarı atılarak, suyun akışı ilk günkü haline döner. Daha az fatura öder ve daha çok ısınırsınız. Taksim kombi servisi ile petekler ilk günkü haline tekrar geri getirilir.

Petek Temizliği Mutlaka Yapılmalı

Kombi ve petek bakımlarının belli dönemlerde düzenli bir şekilde yapılması sizin yararınıza olacaktır. Bakımlar ne kadar çok aksatılırsa, farklı arızaların ortaya çıkma ihtimali daha yüksek olacaktır. Kombi bakımına gösterilen önem aynı şekilde petek bakımına da gösterilmelidir. Bazı dönemler suyun kirli akması, petek içerisinde tıkanmaya neden olabiliyor. Petek temizliği ile içerisinde bulunan kirler kolay bir şekilde dışarı atılır ve olası arızaların önüne geçilmiş olunur. Taksim kombi servisi düzenli olarak petek temizliğinin yapılmasını öneriyor.

Gerekli temizlik işleminin yapılmasıyla su içerisinde daha rahat hareket edecek ve istenilen ısıyı sorunsuz bir şekilde sağlamış olacaktır. Kombi ve petek bakımları yaz kış fark etmeksizin yapılması gerekir ancak kış aylarına girmeden önce bakımların daha detaylı bir şekilde yapılması ön görülür. Bakımsız bir şekilde kullanılan petekler, size istemiş olduğunuz ısıyı veremez ve ısıyı veremediği gibi boşuna fazladan fatura ödemiş olursunuz. Düzenli petek temizliği ile bu gibi sorunların önüne geçmiş olur ve uzun süre sağlıklı çalışmasını sağlarsınız.

Taksim Kombi Servisi
Taksim Kombi Servisi

Hangi Zamanlarda Petek Temizliği Yapılır?

Kombi bakımları belli dönemler içerisinde yapılıyor olsa da birçok kullanıcı petek temizliği konusunda yeterli bilgiye sahip olamaz ya da sürekli aksatmayı tercih eder. Kombi ve petek arasında bir fark yoktur, ikisinin de temizliği oldukça önemlidir. Petek temizliği ne zaman yapılır? Periyodik bakımlar haricinde aşağıdaki durumlarda petek temizliğinin yapılması önerilir.

  • Petek üzerinde meydana gelen su sızıntısı ve aynı zamanda bu suyun kirli ya da paslı bir şekilde gelmesi
  • Peteklerin ısınmaması ya da bazı kısımların ısınması
  • Yeterli ısıyı sağlayamamasına rağmen faturaların yüksek gelmeye başlaması
  • Kombi bakımının yapılmış olmasına rağmen petekler istenilen şekilde ısınmıyorsa
  • Kombi filtresinin tıkanması ve buna benzer durumlar
  • Kombiden ses gelmesi gibi durumlar

Petek temizliği konusunda destek almak, bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için Taksim kombi servisi ile iletişime geçmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi