Yenibosna Kombi Servisi

Kombi hangi amaca hizmet eder ve kombi nedir? Kombi, sıcak su ihtiyacını giderdiği gibi ortamın ısısını sağlayan bir cihazdır. Aynı zamanda bulunduğu yerin gaz ihtiyaçlarını en iyi şekilde yerine getirir. Evlerin konforunu sağlayan kombilerin en önemli özelliği ise; kişilerin isteklerini sorunsuz bir şekilde yerine getiriyor olmasıdır. Yeterli ısının sağlanması veya sıcak suyun belli derecede akması gibi tüm işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiren kombiler; günümüzün en önemli teknolojik cihazlarından biri diyebiliriz. Ev ya da iş yerinde kullanılan bu cihazları ne kadar iyi tanıyorsunuz? Kombi bakımı nasıl yapılır veya hangi aralıklarda yapılması gerekir gibi yeterli bilgiye sahip misiniz? Eğer konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz; Yenibosna Kombi Servisi şubemiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Kombi seçimi konusunda kararsız kalan birçok müşterimizin olduğunu görebiliyoruz. Yoğuşmalı kombi, bacalı kombi ve hermetik kombi arasında kalan kişiler ne alacaklarını bilemiyorlar. Burada önemli olan ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmektir. Dilerseniz bu konu hakkında servisimizden yardım alabilirsiniz.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kombi alırken nelere dikkat etmek gerekir? Müşterilerimiz tarafından yöneltilen en önemli sorulardan biridir. Kombi seçiminde bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu kriterler; Evin bulunduğu yön, metrekaresi ve bina içerisinde ise; bulunduğu kat sayısıdır. Kışın evinizi ısıtma görevini üstlenen kombi radyatör sayesinde bu işlemi gerçekleştirdiğini unutmamak gerekir.

Yenibosna Kombi Servisi
Yenibosna Kombi Servisi

Kombi kalitesi kadar radyatörün kalitesi de çok önemlidir. Evinizin metrekaresi 80-90 arasında ise; 17 bin kilokalorilik kombi, 90-150 metrekare arasında ise; 20 bin kilokalorilik kombi, 150 metrekare ve üzerinde ise; 24 bin ve üzeri kilokalorilik kombi tercih edilmesi gerekir.

Kombi satın alırken evinizin yalıtımını göz önünde bulundurmak ve bununla birlikte alacağınız kombi markasının servis ağı ne durumda, çalışma şekli ve garanti süreleri gibi birçok detay gözden geçirilmelidir.

TSE, CE ve ISO 9002 sertifikasına sahip olup olmadığına çok dikkat edin. Gerekli kontrolleri sağlamak için dışına değil iç kısmına bakmanızı öneririz. Tasarruf konusunda en az yakıt tüketen kombi seçimi doğru karar olacaktır. Kombi seçimi ve kurulum konusunda Yenibosna Kombi Servisi en iyi hizmeti sizlere sağlayacaktır.

Tasarruf Sağlamak

Kombi kullanımında yapılan en büyük yanlışlardan biri; az yakıt harcamasını düşünerek sürekli kapatılıp açılmasıdır. Sürekli olarak bu işi tekrarlamak, daha fazla yakıt tüketmesine neden olacaktır. Böyle bir yola başvurmak yerine, belli bir derecede sürekli çalışması kullanıcı açısından çok daha avantajlı olacaktır. Kısa bir örnek ile açıklamak gerekirse; soğuk havalarda evden çıkarken kombiyi kapatmak yerine; belli bir derecede yanması daha avantajlı olacaktır. Aksine gün içerisinde cihazı kapatıp tekrar geri geldiğinizde açarsanız; ısıyı sağlamak için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyacağından doğalgaz faturası daha yüksek gelecektir. Bu gibi detaylara dikkat ederek tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi