Yoğuşmalı Kombi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yoğuşmalı Kombi Nedir

Kombi sahibi olmak isteyen kişiler bazı araştırmalar yapar ve kombi çeşitleri arasında kararsız kalabilirler. Bu aşamadan sonra yoğuşmalı kombi nedir? Sorusunun ortaya çıktığını görebiliriz. Bu kombilere hermentik kombinin bir çeşidi diyebilir ve yoğuşma kelimesine kısaca açıklama getirecek olursak; su buharının yoğuşması ile ortaya çıkan enerjinin kombi içerisinde dönüşmesi anlamına gelmektedir. Daha önce bu cihazı kullananlar ya da kullanmayan kişilerin doğru bildiği yanlış ise; gazı iki defa yakması olayıdır. Bu bilinen en büyük yanlışlardan biridir.

Ancak, yanma ile ortaya çıkan su buharı dışarı atılmadan önce bu enerjiden birden fazla yani iki kez faydalanmasıdır. Yoğuşmalı ismini bu şekilde almaktadır.

Yoğuşmalı Kombi Nedir

Yoğuşmalı Kombi Nedir

Yoğuşmalı Kombi Ne İşe Yarar?

Yoğuşmalı kombi nedir sorusundan ziyade ne işe yaradığının önemi daha büyüktür. Piyasada bulunan diğer kombiler ile bu cihazı karşılaştırmak gerekirse; diğer kombilerin baca gazı çıkış sıcaklığı 250 derecelerde olmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz yoğuşmalı kombilerde bu durum 50 derece civarında olduğunu söyleyebiliriz. Bu duruma sebebiyet veren faktör ise; baca gazı içerisinde bulunan su buharının 55 derece oranında buharlaşmaya başlaması olduğunu görüyoruz. Yapılan bu işlem ile baca gazı sıcaklığının bu derecenin altına düşmesine kadar işlevini sürdürmesidir. Bu durum kullanıcının yararına olur çünkü diğer kombilere oranla %30 oranında tasarruf sağlar. Düşük enerji tüketimi sayesinde daha az fatura ödemiş olursunuz.

Yapılan tasarrufun durumu yaşam alanında bulunan yalıtıma bağlı olduğunu da unutmamak gerekir. Eğer bulunduğunuz yerin yalıtımı daha iyi ise; daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Tam aksine yalıtım durumu zayıf ise; tasarruf durumu düşecektir.

Sonuç olarak yoğuşmalı kombiler klasik kombilere göre kullanıcısına büyük oranda tasarruf sağlamaktadır. Güvenlik bakımından da oldukça önce olduğunu söylemeliyiz.

Call Now ButtonHEMEN ARA 0212 667 06 71
× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?